2022

Tegoroczne lato zbliża się coraz szybciej, więc Polacy coraz poważniej myślą o sposobie spędzenia swojego wakacyjnego wypoczynku. Utarło się kilka popularnych metod wykorzystania przez rodaków urlopu. Poniżej wymieniono najpopularniejsze

1) Bałtyk lub góry w kraju

Wciąż najpopularniejszy kierunek naszych wakacyjnych wyjazdów. Nadbałtyckie miasteczka i górskie uzdrowiska są cały czas chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. W ubiegłym roku miały największą liczbę turystów od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane”ma związek z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu pomocowego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą pociągu lub własnego auta

2) Wakacje z biurem podróży

Zwiększającą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z biurem podróży. Biuro podróży organizuje wtedy przelot, wynajmuje ekskluzywny hotel, a gościom pozostaje tylko nieograniczone korzystanie z hotelowych restauracji czy barów. W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane tripywycieczki fakultatywnepo okolicy, które jednak są dodatkowo płatne. Najpopularniejszymi\Najczęściej wybieranymi kierunkami w omawianej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z powodu niepewnej sytuacji politycznej zmniejszył się popyt na odwiedzanie krajów arabskich. Na rok 2017 spodziewane jest największe w historii obłożenie wczasów zagranicą.

3) Urlop u familii

Znaczna część z nas ma rodzinę na wsi, lub w ciekawie położonych miejscowościach i to tamspędza swoje wakacje. Pragniemy wyrwać się z wielkomiejskiego szumu i gonitwy i jedziemy na wieś wyluzować się i odpocząć na świeżym powietrzu.

4) Wakacje Polaka czyli czas remontów

W dalszym ciągu duże grono osób swój urlop wypoczynkowy spędza próbując polepszyć komfort w swoim mieszkaniu. W trakcie urlopu wtedy zmieniamy lub odświeżamy kolor ścian, dokonujemy wymiany podłogi, czy remontujemy łazienkę. Po dwóch tygodniach takiego „urlopu” wracamy do pracy czekając kolejny rok na następną okazję do wypoczynku..

Powrót do góry