Skuteczne metody na uporanie się z grypą

Skuteczne metody na uporanie się z grypą

Człowiek żyjący wśród ludzi, cały czas narażony jest na liczne przypadłości, jakimi można zarazić się od innych osób. Nie zawsze są to groźne epidemie, wystarczy, że na kilka dni utrudnią nasze funkcjonowanie. Najczęściej zmagamy się z przeziębieniem, które dopada nas zwłaszcza na przełomie zimy i wiosny, gdy wirusy i bakterie budzą się do życia. Jakie naturalne metody wykorzystać, aby zmniejszyć ryzyko choroby?

Znacznie więcej osób stara się w kurowaniu lekkich przypadłości dopiero w ostateczności kupować leki. Tak samo jest w momencie przeziębienia, nie potrzebujemy zaraz nabywać drogich lekarstw, możemy wykorzystać w walce z chorobą składniki naturalne, dostępne dla każdego. Aby układ odpornościowy działał prawidłowo, warto jeść mnóstwo produktów bogatych w witaminę C. Wbrew podejrzeniom nie są to jedynie cytrusy, najwięcej owej witaminy można spotkać przecież w żółtej papryce oraz czerwonej porzeczce. Warto również w naszej diecie używać sporo czosnku. Nie tylko jest on smaczny, jest także naturalnym antybiotykiem.

Jeśli już dopuściliśmy zakażenia, dobrze jak najprędzej odpędzić chorobę. Żeby przynieść ulgę przy niedrożnym nosie, można wypróbować inhalację olejków eterycznych, szczególnie mięty. Wystarczy kilka kropel wlać do miski z gorącą wodą, zakryć głowę szmatką i wdychać wydobywającą się parę. W skrajnych sytuacjach ulgę przyniesie płukanie nozdrzy wodą z solą – miks ten przyda się także w momencie bolącego gardła. Zimą warto na zapas spreparować zdrowe oraz przepyszne syropy domowej receptury. Wystarczy zmiksować przesmażona cebulę lub czosnek ze sporą dawką soli, następnie zalać wodą i zamknąć w butelce. Będzie to idealne rozwiązanie na walkę z wirusami.

Współcześnie część z nas, zajętych pracą lub szkołą, nie może pozwolić na to, aby przeziębienie przykuło nas do sypialni na parę dni. Żeby uniknąć przypadłości albo zmagać się z nią, nie potrzebujemy kupować kosztownych lekarstw. Gdyż z ziół, owoców oraz warzyw możemy spreparować odpowiednie lekarstwa.

Powrót do góry