WeekendCity break w Paryżu – co należytrzebanajlepiejwarto zwiedzićzobaczyćujrzeć

WeekendCity break w Paryżu – co należytrzebanajlepiejwarto zwiedzićzobaczyćujrzeć

Paryż przez większość turystów, szczególnie z USA, nazywany jest mianem metropolii Europy. Nic w tym zaskakującego, w końcu jest to magiczne miejsce, znane z mnogich, ciekawych atrakcji. Przez wieki było wylęgarnią artystów – malarzy oraz pisarzy. Żeby podziwiać poszczególne, wartościowe miejsca w stolicy Francji, musimy przebywać tam kilka tygodni. Jednak jeśli masz tylko weekend na wycieczkę, oto najciekawsze atrakcje.

Istotnym aspektem miasta jest mnogość galerii sztuki, które się tam znajdują. Jeśli nie chcesz całego dnia stracić w kolejce do muzeum, porzuć Luwr i odwiedź Muzeum d’Orsay. Tam także znajdziesz wiele arcydzieł malarstwa, znanych każdemu. Jeśli jednak najbardziej lubisz sztukę nowoczesną, Muzeum Pompidou ziści twoje poszczególne oczekiwania. Dwie galerie znajdują się w centrum miasta, bez problemu tam trafisz.

Przebywając w Paryżu nie powinieneś odpuścić sobie ujrzenia krajobrazu miasta z wysokości wieży Eiffela. Część osób uważa, że punkt ten jest przereklamowany, lecz na żywo robi naprawdę pozytywne wrażenie. Kolejki na szczyt są długie, dlatego warto wybrać schody, powinniśmy znacznie mniej czekać, wstęp będzie tańszy a my dostarczymy sobie nieco ruchu. Na drugim piętrze obiektu możesz zjeść obiad czy napić się piwa. 

Jeśli chcesz poczuć ducha artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do dzielnicy Montmarte. Zlokalizowana na wzgórzu o tej samej nazwie, przed wiekiem była obszarem zamieszkania popularnych pisarzy i malarzy. Na górze wzgórza znajduje się popularna bazylika Sacre Coeur, wokół jej terenu mieści się zielony plac, na którym można zorganizować popołudniowy piknik. W obrębie dzielnicy, obok metra, ujrzysz plac Pigalle, z legendarnym budynkiem Moulin Rouge.

Raczej nie ma innego takiego miasta na Starym Kontynencie jak Paryż, tam na każdym kroku znajdujemy fascynujące atrakcje. Także weekend w mieście powinien być fascynujący, jeśli tylko opracujemy odpowiedni plan zwiedzania. Warto w jej czasie ujrzeć miejsca najmocniej warte zachodu.  

Powrót do góry